Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?

Uzun sureli kabızlık
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Kabızlık (Konstipasyon) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: Uzun sureli kabızlık
Uzun sureli kabızlık 8 Yıl, 11 Ay önce Karma: 0  
hocam merhabalar. benim sorunum 3 yil once basladi. ilk kabizligim 1hafta kadar surdu ve 1 haftanin sonunda diskilamam ani ve hizli bir sekilde oldu ve daha sonra normal sekilde devam etti. bundan 1 yil sonra yine ayni sekilde 7-8 gun kabizlik oldu ve yine diskilamam ani ve hizli bir sekilde oldu ve normal duzende devam etti. bu kabizligimdan 6 ay sonra yine bir kabizlik oldu ancak bu sefer surekli olarak prebiyotik yogurtlar sinemaki cayi kayisi yiyerek duzeltmeye calistim. 1 ay boyunca bu sekilde beslendim ve ancak duzeldi. bu sekilde 4 5 ay araliklarla kabizlik oldu ve her seferinde neredeyse 1 ay boyle beslenerek duzeldim. su anda ise neredeyse 1 yil oluyor ve hala duzene girmedi. beslenme isini de biraktim cunku artik ise yaramiyordu. diskimda kan gormedim hic. cok zorladigim vakitlerde tuvalet kagidinda az ve pembe renkli kan goruyorum nadir olarak. bazen de bagirsaklarimdan gurultu sesi geliyor. bir tek ic hastaliklari doktoruna gittim ve lenf bezlerini kontrol etti. bir sikinti cikmadi.kan tahlillerim de ayni sekilde normal seviyedeydi. stresli bir hayatim var. psikolojik olarak da oyle karakterliyim. ibs hastaligindan supheleniyorum. yardimci olursaniz sevinirim, simdiden kolay gelsin.
aliozturk (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 25/06/2015 23:37 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:Uzun sureli kabızlık 8 Yıl, 11 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun, kabızlık (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...ik-konstipasyon.html), makattan kanama (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makattan-kanama.html) ve bağırsaklarda gurultu gibi yakınmalarınız mevcut. Bu yakınmalarınız: iltihabi bağırsak hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...eratif-kolit-vb.html), enfeksiyonlu kolit, iskemik kolit, radyasyon koliti, proktit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html), soliter rektal ülser sendromu (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lser-sendromu-2.html), basur (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html), makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), bağırsağın divertiküler hastalığı (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...kuler-hastaligi.html), bağırsak polipleri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...irsak-polipleri.html), bağırsak kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/bagirsak-kanseri.html), rektum kanseri (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/rektum-kanseri.html), makat kanseri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html), anjiodisplazi (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...a-anjiodisplazi.html), makat fistülü (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...ve-makat-apsesi.html), damar hastalıklarına bağlı kanamalar, aspirin, kan sulandırıcı ilaç ve ağrı kesici ilaçlara bağlı olan kanamalar ve cinsel temasla bulaşan makat hastalıkları (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...at-hastaliklari.html) nedeni ile olabilir. Bu tür bir durumda, öncelikle detaylı bir makat muayenesini (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makat-muayenesi.html) takiben, anoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/anoskopi.html), rektoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/rektoskopi.html), sigmoidoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/sigmoidoskopi.html) ve kolonoskopi (www.taviloglu.com/endoskopi/kolonoskopi.html) gibi tetkikler yapmak gerekebilir. Kolorektal cerrahi ve proktoloji - bağırsak ve makat hastalıkları (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) alanında hizmet veren ve tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz. Acil şifa dileğiyle.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.tavilogluproktoloji.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
www.facebook.com/Tavilogluproktoloji
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Son Düzenleme: 25/06/2015 23:37 tarafından DrTaviloglu.
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1