Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: kıl dönmesi
kıl dönmesi 14 Yıl, 6 Ay önce Karma: 0  
MRB HOCAM. BEN 25 GÜN ÖNCE MALATYADA ÖZEL Bİ HASTANEDE KIL DÖNMESİ AMELYATI OLDUM.10 GÜN SONRA DİKİŞLERİ ALDIRDIK .AMA TUTMAMIŞTI TEKRAR YİNE AMELYATA ALIP YENİDEN DİKİŞ ATTILAR.10 GÜN SONRA YİNE DİKİŞLERİ ALDIRDIK.DOKTOR İYİ DEDİ.AMA DİĞER GÜN BİRAZ İLTAP AKIYORDU.BEN DE OKUL İÇİN MARAŞA GELDİM.ÖZEL Bİ HASTANEYE KONTROLA GİTTİM DR. DEDİ İYİ TEMİZLEMEMİŞLER TEKRAR AMELYAT OLACAN DEDİ.BENDE ARDINDAN Bİ BAŞKA ÖZEL HASTANEYE GİTİM BU DOKTORDA DEDİ:10 GÜNDE BİR AMELYAT MI OLUNUR.BU NA TEDAVİ YAPACAĞIZ DEDİ İLTAP KURUMASSA 6 AY SONRA AMELYAT OLACAN DEDİ.HOCAM BU KONUDA BENİ AYDINLATIRSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER
sercan (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 1
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:kıl dönmesi 14 Yıl, 6 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olun, biraz sorunlu bir kıl dönmesi ameliyatı süreci yaşadığınız anlaşılıyor. Öncelikle, bilmeniz gereken nokta kıl dönmesi ameliyatının hastalığın bölgesinin makata yakın yerleşimli olması nedeniyle enfeksiyon açısından diğer ameliyatlara oranla daha yüksek olduğu. Sizin de 10. günde dikişleriniz alınırekn bu tür bir sorun yaşamanız bu nedenden dolayı. Şu anda size tekrar ameliyat yapma fikrine bende katılmıyorum. Burada yapılması gereken K Maraş’ta sizi ikinci olarak gören dokotrun bahsettiği gibi iltihabın kurumasını bekleyip, sonrasında hastalığın tekrarlayıp tekrarlamayacağını görmek ve buna gore tedaviyi yönlendirmektir. Yara iyileşmesi ortalama 3-5 ayı bulur, şimididen bu süreye hazırlıklı olmanızda yarar var.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
www.kildonmesisikayeti.com
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

EN ÜSTSayfa: 1