Hoşgeldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş ya da Kayıt.    Kayıp Parola?
Makatta Çatlak (Anal Fissür) hakkında her şeyi sorabileceğiniz bölüm.
EN ALTSayfa: 1
BAŞLIK: fissür
fissür 10 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
iyi günler ben 25 yaşında bir bayanım. 2 yıl önce doktora gittim kanama şikayeti ile kronik makat çatlağı olduğu söylendi doktor ilaç verdi kullandım şikayetim olmadığ için doktora gitmedim bi daha ancak şimdi makatımdaki meme büyüdü bir meme daha oluşmaya başladı sadece dışkılama sonrası iğne batması tarzında ağrım oluyo ameliyat olsam memeler gider mi makatımda deformasyon olur mu belirgin anal birleşmede sıkıntı olur mu ? görüntüden eşim de çok şikayetçi önerilerinizi bekliyorum hocam bir de sorum makat çatlağı ameliyatları farklı farklı mı teşekkürler;(
mukadder (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph
Şu An Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Herkesin yazı yazması yönetici tarafından engellenmiştir.

Cvp:fissür 10 Yıl, 5 Ay önce Karma: 7  
Size geçmiş olsun. İki yıl önce makattan kanama (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...makattan-kanama.html) yakınması ile başvurduğunuz hekim tarafından makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-catlak-anal-fissur.html) tanısı almışsınız. Halen makatta iğne batması şeklinde ağrı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-agri.html) ve meme ele gelmesi (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-sislik.html) gibi yakınmalarınız var. İlgili linkte (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-catlak-anal-fissur.html) görebileceğiniz gibi pek çok yöntemle makat çatlağı ameliyatı gerçekleştirilebilir. Bu nedenlerle, uygulanan ameliyat yöntemi ve cerrahlara göre de sonuçlar değişebilir doğal olarak. Her ameliyat sonrasında olduğu gibi makat ameliyatları sonrasında da (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-ameliyatlari-sonrasi.html) doğal olarak makat bölgesinde değişiklik olabilir. Makat yolu ile cinsel temas (arkadan ilişki, anal seks, ters ilişki) sonrasında birçok hastalık gelişebilir. Bunlar: makat çatlağı (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...lak-anal-fissur.html), hemoroid (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik.../hemoroid-basur.html), makat siğili (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...sigili-kondilom.html), proktit (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/proktit.html), makat kanseri (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makat-kanseri.html), makat sarkması (www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastalik...-makat-sarkmasi.html) ve gaz kaçırma (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...e-diski-kacirma.html) görülen bazı hastalıklardır. Bu tür bir durumda, kesinlikle makat yolu ile cinsel temastan uzak durulmalıdır. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olunması yarar sağlar, kolorektal cerrahi ve proktoloji (www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/...i-ve-proktoloji.html) ile ilgili tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizden yardım almak isterseniz randevu hattımızı (www.taviloglu.com/iletisim.html) arayabilirsiniz.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü

www.taviloglu.com
www.facebook.com/drtaviloglu
www.twitter.com/DrTaviloglu
tr.linkedin.com/in/drtaviloglu
www.dailymotion.com/DrTaviloglu
www.youtube.com/drtaviloglu
www.genelcerrah.com
www.drtaviloglu.tv
www.robotcerrahisi.com
www.safratasi.com
www.kanserbilgileri.net
www.kansercerrahisi.com
www.kildonmesisikayeti.com
www.barsakcerrahisi.com
www.hemoroidbilgisi.com
www.makatkanamasi.com
www.makattacatlak.com
www.hemoroiduzmani.com
www.hemoroidnedir.tv
www.dailymotion.com/hemoroiduzmani
www.youtube.com/hemoroiduzmani
www.facebook.com/HemoroidUzmani
twitter.com/hemoroiduzmani
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

Cvp:fissür 10 Yıl, 5 Ay önce Karma: 0  
hocam ben cerraha göründüm ciddi bir makat çatlağı olduğunu ama şikayetim olmayanlara ameliyat önermiyorum dedi. ameliyat olduktan sonra anal ilişki yapmamda bi sorun olur mu
mukadder (Kullanıcı)
Fresh Boarder
Gönderiler: 2
graphgraph

Cvp:fissür 10 Yıl, 5 Ay önce Karma: 7  
Tekrar geçmiş olun, anal ilişki hakkındaki görüşlerimi ve risklerini çok açık bir şekilde zaten belirtmiştim. Ameliyat sonrası devam ettirilecek olan anal ilişki konusu çok önemlidir ve bu konuyu ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrah ile paylaşmalı ve detaylı olarak fikrini almalısınız.

Saygılarımla,

Dr. Korhan Taviloğlu
Genel Cerrahi Profesörü
DrTaviloglu (Yönetici)
Yönetici
Gönderiler: 1899
graph

EN ÜSTSayfa: 1